Nagłówki i stopki

To nie jest porada uniwersalna. Podaję tutaj przykładowe wymogi jednej z uczelni. W tym wypadku jest to Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Warszawie. Na innych uczelniach te wymogi mogą być inne, albo może ich nie być w ogóle – wtedy wszystko będzie zależeć od indywidualnych preferencji autora i promotora. Albo od domyślnych ustawień edytora tekstu.

Jednak w Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Warszawie wymogi odnośnie nagłówków i stopek w tekstach są następujące.

W pracy magisterskiej można stosować nagłówki i stopki. W takim wypadku odległość od krawędzi strony nagłówka i stopki powinna wynosić 35 punktów. Nagłówki rozdziałów powinny być drukowane czcionką pogrubioną Times New Roman o rozmiarze 10 [to przecież będzie wyglądać tragicznie!]. Nagłówek powinien zawierać temat rozdziału. Nagłówki nie powinny występować na stronie tytułowej, na stronie ze spisem treści ani na pierwszych stronach kolejnych rozdziałów.

W stopce, oczywiście, umieszczamy przede wszystkim numer strony. W pracach dyplomowych w Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Warszawie nie stosuje się umieszczania numeru strony w nagłówku. Technicznie, oczywiście, jest taka możliwość, jest to banalnie łatwe, ale w pracach licencjackich i magisterskich nie stosuje się takiego rozwiązania. Można w książkach, choć mało kto tak robi.

5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz