Wszyscy studenci uniwersytetu są oczekiwani, by użyć pomysłów innych ludzi. Użyjesz książek i dzienników w bibliotece, jakieś cesje włączą doprowadzanie podobieństwa z innymi i w jakichś przypadkach możesz mieć dostęp do pracy innych ludzi nad komputerem dysk albo przez Internet. Gdzie plagiat, albo inne formy obrazy oszacowania takie jak oszukiwania, jest podejrzewany, decyzje na oszacowanej pracy będą zrobione tylko kiedy fakty zostały założone. Wszystkie poważne przypadki mogą zostać rozważony przez radą egzaminującą dla twojego kursu i są doniesione do władz uczelni.
Czasami nadmiar znalezionych źródeł – zwłaszcza na niezbyt legalnych portalach internetowych – może być problematyczny i zachęcać do pisania pracy na zasadzie „kopiuj-wklej”, co często prowadzi do tzw. Plagiatu – czyli tzw. zawłaszczenie Innego dzieła lub jego fragmentu.
Pamiętaj, że plagiat to nie tylko przedstawianie cudzych pomysłów bez podania źródła, ale także źródło, ale w cudzysłowie słowami bez cytatów. Dlatego tak ważne jest, aby umieścić go w przypisie w dowolnym źródle – niezależnie od tego, czy cytujesz coś z niego (tj. Przepisujesz mniejszy lub większy fragment), czy po prostu odnosisz się do treści (nazywa się to recenzją). W rzeczywistości lepiej jest przyznać, że zbyt często korzystasz ze źródeł zewnętrznych, niż zostać oskarżonym o plagiat, zwłaszcza że znaleziono już sposób na kradzież myśli i tekstów innych.