Pisanie pracy to walka

Lekcje doświadczenia mogą zostać dodana w jednej frazie: bądź schludny i systematyczny całkowicie. Egzaminatorzy są upoważnieni, by mieć ich zadanie o czytaniu twojej pracy zrobionej tak łatwy jak możliwy. Oni oczekują, byś wiedział przyjęty sposób poza ustawianiem twojego badania. Jeśli oni znajdują prosty błąd, będąc skutkiem nieporządnych notatek, oni są o wiele bardziej prawdopodobnie, by przeszukać twoją pracę rygorystycznie dla innych błędów.

Pisanie pracy dyplomowej na studiach to nie sztuka, ale rzemieślnicza praca. Jeśli chcesz bezproblemowo przejść przez ten proces, to w żadnym wypadku nie traktuj swojej pracy, jak sztuki, artyzmu, ale jak najgorszą fuszerkę – zrób, zapij, zapomnij.

Inaczej zapomnij o bezbolesnym przejściu przez właściwy proces pisania, ale nastaw się na walkę, na trudności i nieprzyjemności.

Wbrew powszechnemu przekonaniu ani praca licencjacka ani praca magisterska z definicji nie są pracami czysto naukowymi. Stwierdzenie to oznacza, że ​​mistrz nie ma obowiązku odkrywania nowych prawd, zakładania teorii naukowych czy krytykowania dotychczasowego dorobku naukowego (jak w przypadku doktoratów i habilitacji). Nie oznacza to jednak, że w praktyce nie ma prac magisterskich, które zasługują na miano pracy naukowej.

5/5 - (3 votes)

Dodaj komentarz