Zabłyśnij kreatywnością

Otóż, warto zadać sobie pytanie od czego zależy zakończona powodzeniem obrona naszej pracy magisterskiej? Najważniejszym jej elementem jest temat przewodni. A gdzie szukać weny do jego wymyślenia? Ażeby nasza praca magisterska zagwarantowała nam powodzenie na jej obronie, należy skoncentrować się na jej temacie. A jego wybór jest to niezwykle ważna rzecz. Zwłaszcza musi on być jak najbardziej niepowtarzalny.

Niewątpliwie taka reguła zwiększa nasze szanse na zainteresowanie komisji. Mało tego można tak zabłysnąć twórczą inwencją. Oczywiście członkowie komisji lubią, gdy studenci wykazują własną inicjatywę twórczą oraz piszą nowatorskie prace mgr. A po drugie tematy prac muszą być jak najbardziej treściwe. Im krócej, tym liczniejsza szansa na to, że pisząc pracę nie stracimy wątku przewodniego.

Oprócz tego zasada trzecia – takie tematy powinny być chociaż nieco powiązane z naszymi zainteresowaniami. Toteż o wiele prościej będzie się nam je pisało. Poza tym łatwiej również znajdziemy materiały źródłowe, na których będziemy się posiłkować pisząc naszą pracę. Niewątpliwie o wiele prościej będzie nam także przygotować się do egzaminu dyplomowego. Ogólnie najlepsze tematy prac drugiego stopnia to takie, jakie nie powodują problemów w ich opracowaniu, natomiast zarazem są niepowtarzalne oraz ciekawe i świadczą o naszym przejęciu.

5/5 - (7 votes)

1 komentarz do “Zabłyśnij kreatywnością”

Dodaj komentarz