Cenne wskazówki promotora

Dzisiaj ukłon dla politologów. Tekst jednego ze znajomych, który zajmuje się pisaniem prac właśnie z politologii.

Jak wiadomo politologia to nauka, jaka jest przeznaczona w znacznym stopniu dla pasjonatów. Albowiem trzeba stale trzymać rękę na pulsie bieżących wydarzeń. Oczywiście taka sama musi być również praca magisterska politologia tzn. dobrze, gdy dotyka współczesnych zagadnień.

Mało tego podczas pisania opracowań, jakimi są prace magisterskie politologia, bardzo duże znaczenie ma osoba promotora. Można powiedzieć, że jest to człowiek, jakiego zadaniem jest pomoc studentowi w najbardziej newralgicznych kwestiach, a później także sprawdzenie pracy.

Rzecz jasna praca magisterska z politologii to autorskie dzieło studenta, lecz promotor może podsunąć interesujące rozwiązania, zasygnalizować pewne błędy czy też podpowiedzieć, jakie pozycje z literatury należy jeszcze przeczytać, aby praca nabrała lepszego wyrazu. Ze względu na to warto dokładnie zastanowić się nad jego wyborem. Bez wątpienia najlepiej jeśli specjalizuje się on w tej dziedzinie, jaką chce się poruszać w swojej pracy. W takim przypadku jego pomoc będzie zdecydowanie bardziej efektywna. Wiadomo, każdy promotor powinien ponadto pomóc formułować tematy prac magisterskich politologia.

A dla studenta najczęściej najtrudniejsze jest samo określenie o czym pragnie pisać. Rzecz jasna uczelnia zapewnia swoim żakom kilku promotorów. A ich wybór jest stosunkowo ważny, stąd nie należy w tym zakresie zdawać na przypadek.

5/5 - (6 votes)

Dodaj komentarz